Barcode: 3760112140236
Confiture Figues Blanches
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 203.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 48.4 g |
| of which sugars | 47.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Figues 65%, sucre, gélifiant: pectine, jus de citron concentré.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
United States Bakery, Plain Bagels
Langendorf Baking Co.
C NOVA 4
White Bread
Old Fashion
D NOVA 4
Ancient Grain White Spelt (Wheat) Flour
Vita Spelt/ Nature's Legacy
A NOVA 1
Five Beans
By sainsbury's
A NOVA 4
Classic white bread
C NOVA 4
100% Organic Whole Spelt (Wheat) Flour
Vita Spelt/ Nature's Legacy
A NOVA 1
Meyer lemon chicken milanesse with orecchiette pasta
A NOVA 4
Bulgar Wheat
A NOVA 1
Mini gallette
Amo essere bio
B NOVA 3
MUESLI
Sainsburys, STAMFORD STREET CO.
A NOVA 1
100% Organic Spelt (Wheat) White Flour - Wholesale
Vita Spelt/ Nature's Legacy
A NOVA 1
Everything Bagels, Bagels
Langendorf Baking Co.
C NOVA 4