Barcode: 3565300003061
Confiture Figues Rouges
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
cuite au chaudron
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 225.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Figue 46.8%, sucre de canne, acidifiant : jus concentré de citron, gélifiant : pectine de fruit
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kari koření
Vitana
Boloňská omáčka s těstovinami
Vitana
NOVA 4
Oat - Yog Mango marakuja
Green Day
C NOVA 4
Rajská polévka s nudlemi
Vitana
NOVA 4
Zakysaný ovesný nápoj vanilka
Green Day,Olma
E NOVA 4
Oat - Yog Jahoda a citron
Green Day
C NOVA 4
Předvařený žlutý hrách
Vitana
B
Farmářská polévka čočková
Vitana
NOVA 4
Farmářská polévka s červenou čočkou
Vitana
C NOVA 4
4 pepře
Vitana
Oat-yog natural
Green day,Olma
C NOVA 3
Farmářské brambory
Vitana,Orkla foods,Orkla