Barcode: 3760164590133
Confiture Fleurs de Jasmin
by Florian
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 299.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 64.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, fleurs de jasmin, pectine E440, acide citrique E330, arôme jasmin.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kapern
Las Cuarenta
D NOVA 3
Brotaufstrich Tomate-Basilikum
BioBio, Netto MD
C NOVA 3
Bio-Apfel-Mangomark
BioBio, Netto MD
A NOVA 1
Paprika Pflanzlicher Brotaufstrich
BioBio
C NOVA 4
Cashew Vanille
Harvest Moon
C NOVA 4
Cashew with yoghurt cultures
Harvest Moon
B NOVA 3
Gemüsebrühe
Maggi
C NOVA 4
Coconut Dark berry
Harvest Moon
C NOVA 3
scharfer Meerrettich
Thomy
B NOVA 4
Bio Hafer Schoko Knusper
Alnavit
C NOVA 3
Mango & Maracuja
Harvest Moon
C NOVA 3
Linse Curry Pflanzlicher Brotaufstrich
BioBio
C NOVA 3