Barcode: 3045320001525
Confiture Fraises
by Bonne Maman
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
triman
Categories
Available in
estonia, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fraises, sucre, sucre roux de canne, jus de citrons concentré, gélifiant : pectine de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% juice with milled whole cranberries, cranberry
E NOVA 4
Juice Drink
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Strawberry kiwi fruit infusions, strawberry kiwi
Ocean Spray
B NOVA 4
Cranberry concord grape fruit infusions juice drink from concentrate, cranberry concord grape
Ocean Spray
C NOVA 4
Ocean spray, wave, juice drink, apple with white cranberries
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
100% juice with milled whole cranberries
E NOVA 4
white cran strawberry
Ocean Spray
E NOVA 4
100% juice with milled whole cranberries
E NOVA 4
Ocean spray, wave, apple white cranberry juice drink, mango pineapple with white cranberries
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Juice drink
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Dried cranberries
Ocean Spray
D NOVA 3
Fruit infusions, cranberry, cherry, blueberry
Ocean Spray
B NOVA 4