Barcode: 3564706607163
Confiture framboise 65%
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 170.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 37.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Framboises 65 %, sucre, gélifiant : pectines.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kahans, Authentic Chai Tea, Single Serve Beverage Cups
Presto Studios Inc.
E NOVA 4
Cocktail cherries
D NOVA 4
concord grape juice
Northland
E NOVA 1
The peanuts
B NOVA 4
Protein & probiotics hot oatmeal
NOVA 4
Cranberry Raspberry Juice Blend
Northland Cranberries Inc., Northland
D NOVA 4
Maple pecan protein & probiotics hot oatmeal, maple pecan
C NOVA 4
Cranberry Grape Juice
Northland Cranberries Inc., Northland
D NOVA 4
Protein & fiber hot oatmeal, honey peanut butter
D NOVA 4
Peanuts
The Carolina Nut Co
D NOVA 4
Cinnamon almond protein & probiotics hot oatmeal, cinnamon almond
NOVA 4
Orange Juice
NorthLand
E NOVA 1