Barcode: 3162900037405
Confiture Framboise épépinée
by Albert Ménès
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, framboises épépinées, gélifiant : pectines de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
öncü Mildes Paprikapüree (Biber Salsa Tatli), 370G
Öncü
E NOVA 3
Naturello, apricot preserves
Naturello
D NOVA 4
Naturello, preserves, plum
Naturello
D NOVA 4
Naturello, all natural orange marmalades, orange
Naturello
D NOVA 4
Naturello, melocoton peach preserves
Naturello
D NOVA 4
Köy Eriştesi
Gazioğlü Çler
C NOVA 3
Pirinc
Efsane
B
Oncu Domates Salcasi / Tomatoe Paste - 4200 GR
Oncu
B NOVA 3
Meyveli Sos
Kent Boringer
D NOVA 4
Naturello, raspberry preserves
Naturello
D NOVA 4
Gelée Aromatisé a L'orange
Kent
E
Doğal Siyah Zeytin
ONCU
E