Barcode: 20586515
Confiture framboise-pêche
by Maribel
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in germany
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 220.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
50 % fruits (24 % pêches, 18 % jus de framboise 8% framboises), sucre, sirop de glucose-fructose, jus d'aronia, gélifiant : pectines, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Golosa Pistache
Damiano
E NOVA 4
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Banane cavendish Cat.2
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Banane bio village
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Bananes
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Bio village bananes
Marque Repère
C
Bananes bio
Bio Village, Marque Repère
C
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Bio village bananes
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C