Barcode: 3045320001570
Confiture Framboises
by Bonne Maman
Labels
triman
Categories
Available in
belgium, france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 239.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Framboises (50%), sucre, sucre roux de canne, jus de citrons concentré, gélifiant : pectines de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Garden salad
A NOVA 1
Red pepper, yellow peppers, green peppers & onions blend
A NOVA 1
Asian slaw shredded & sliced napa cabbage, carrots & celery
A NOVA 1
100% juice, orange
C NOVA 1
Spring mix
B
Cabbage & carrots cole slaw, cabbage & carrots
A NOVA 1
French style green beans, french style
A NOVA 1
Just picked and quickly frozen santa fe blend
A NOVA 1
Crunchy sprouts
A
Organic baby spinach
A NOVA 1
Mixed sprouts
A
100% juice with pulp, orange-country style
C NOVA 1