Barcode: 3760143160029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 238.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Myrtilles, sucre, pectine, jus de citron.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Das Brot
Whole & Pure
D NOVA 1
Gurkentopf mit Silberzwiebeln und Paprika
Carl Durach, Penny
C NOVA 3
Vollkornbaguette
Edeka Bio
C NOVA 4
Eiweissreiches Soja-Weizen-Mischbrot
Edeka
A NOVA 4
Weizenbrot mit Walnüssen
Edeka
D NOVA 4
Tafel Meerrettich
Kim
NOVA 4
Junge Erbsen mit Möhren
Penny
A NOVA 3
Weizenbaguette
Edeka
C NOVA 3
Laugenkranz
Edeka
C NOVA 4
Roggen-Vollkornbrot
Edeka Bio
C NOVA 4
Vollkorn Kruste
Edeka
C NOVA 3
Brechbohnen fein und jung
Gartenkrone
C