Barcode: 3559509000518
Confiture goyavier
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france, reunion, france la reunion
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 249.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Goyavier, sucre de canne (28%), gélifiant : pectine.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Traditional Refried Beans
A NOVA 4
Pineapple tidbits in 100% juice, pineapple tidbits
A NOVA 1
Mandarin oranges in 100% fruit juice from concentrate, mandarin oranges
B NOVA 1
Tropical fruit in 100% fruit juice, tropical fruit
C NOVA 1
Sweet harvest mandarin oranges whole segments in light syrup
B NOVA 1
Dakota's pride cannellini beans
Dakota's pride
A NOVA 4
Flatbread multi-grain with flax
Fit&Active (Aldi)
A NOVA 4
Southern style bbq grill style beans, southern style bbq
B NOVA 4
100% orange juice
D NOVA 1
Orange juice
C NOVA 1
100% whole wheat mini bagels, 100% whole wheat
B NOVA 4
Dakota's pride
Dakota's pride
A NOVA 4