Barcode: 7039010013208
Confiture Hjemmelaget
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 158.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 37.0 g |
| of which sugars | 37.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
tyttebær 61 %, sukker, vann, fortykningsmiddel (pektin), konserveringsmiddel (kaliumsorbat).
Additives
e202
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mini redondos zebra
Carrefour
E NOVA 4
Huile d'olive
Carrefour
B NOVA 2
Petits pois fins & carottes
CARREFOUR
A NOVA 3
Amandes en Poudre
Carrefour
A NOVA 1
Lait de coco
Carrefour
C NOVA 4
Multivitamines 12 fruits
Carrefour
D NOVA 1
Petits pois très fins à l'étuvée
Carrefour, Simpl
B NOVA 4
Spécialité d'huile d'olive Saveur
Carrefour
C NOVA 4
Feuilles de Lasagne
Carrefour
A NOVA 1
Mini redondos cacao
Carrefour
E NOVA 4
Pommes rissolées
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 4
Pistaches grillées salées
Carrefour
C NOVA 3