Barcode: 5425039050539
Confiture Joy
by Pipaillon
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fraises* (50%), sucre de canne*, pectine*, acide citrique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Thai
Carrefour
B NOVA 1
Carrefour The Market Roquette
Carrefour
A NOVA 1
Carrefour Extra Café Moulu Moka
Carrefour
B
Carrefour Original Pasta Fresca Lasagne All'Uovo
Carrefour
A NOVA 1
Carrefour Classic' Cumin Moulu
Carrefour
NOVA 1
Petits pois & carottes extra-fins
Carrefour
A NOVA 1
Carrefour Extra Café Moulu Espresso
Carrefour
B NOVA 1
Carrefour Extra Café Moulu Moka
Carrefour
B
Carottes râpées
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3
Haricots verts brises
Carrefour
A NOVA 3
Carrefour Bio Galettes de Riz Multicéréales
Carrefour BIO
B NOVA 3
Carrefour Extra Café Moulu Deca
Carrefour
B