Barcode: 3346041395413
Confiture - la figue
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Figues de Provence, sucre de canne, gélifiant : pectine de fruits, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
M &M'S Peanut & Hazelnut
mars
E NOVA 4
Marple Glazed Pecan & Sea Salt
BE-KIND
NOVA 4
Maple Pecan Almond
Kind
NOVA 4
Peanut butter dark chocolate
Kind
E NOVA 4
Balisto
Balisto, Müsli (Grün), Yoberry (Lila)
E NOVA 4
Caramel almond & sea salt
BE-KIND
D NOVA 4
M&m's peanut
Mars, m&m's
E NOVA 4
Honey Roasted Nuts & Sea Salt
BE-KIND, MARS NORGE AS
D NOVA 4
BE-KIND minis
Kind
D NOVA 4
M&M's Cacahuètes - Pack familial
M&M's, Mars
E NOVA 4
Almond butter breakfast
E NOVA 4
Nuts
Balisto
D NOVA 4