Barcode: 3559500000753
Confiture letchi 4/4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 225.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Letchi, sucre de canne (27%), gélifiant : pectine, acidifiant : acide citrique, antioxydant : acide ascorbique.
Allergens
none
Additives
e300
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Oat Creamer
Organic Valley
C NOVA 4
French Vanilla Creamer
Organic Valley
NOVA 4
Marmelade Citron & Citron Vert
Marks & Spencer
E NOVA 4
Seedless raspberries conserve
Trader Joe's, Eazypower Corporation
E NOVA 4
Soy Creamer
Organic Valley
C NOVA 4
trEAT4u Fruit Bowl
TREAT4u
D NOVA 3
French Vanilla Creamer
Organic Valley
C NOVA 4
Creamer - Lactose Free
Organic Valley
C NOVA 4
Organic valley, green beans
Organic Valley, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
A NOVA 1
Dried Cranberries
Truly Good Foods
D NOVA 3
Flax Seeds
Truly Good Foods, Tropical Nut & Fruit Co.
A NOVA 1
Organic valley, organic non-instant grade a nonfat dry milk
Organic Valley
E NOVA 1