Barcode: 3328382282379
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 244.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.4 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, mangue, gélifiant :pectine de fruits, acidifiant : acide citrique
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ananas in Ananassaft
Edeka
A NOVA 1
Spaghetti Nudeln
EDEKA Bio
NOVA 1
Bio Brotkorb
Edeka
A NOVA 3
Ananas, ganze Scheiben, in Ananassaft
Edeka
A NOVA 1
Dinkelzwieback
Edeka Bio
D NOVA 3
Hörnchen Vollkorn
Edeka
A NOVA 1
Apfelmus
Edeka
C NOVA 3
Natives Olivenöl extra
EDEKA Bio
B NOVA 2
Bio Dinkelbrot
Edeka
A NOVA 3
Bio Roggen Vollkornbrot
Edeka
B NOVA 3
Sonnen-blumenöl
Edeka, Rewe Bio
C
Gelee-Ananas
Edeka
E NOVA 4