Barcode: 3324490000539
Confiture melon vanillé
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 216.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
melon (55 %), sucre de canne, acidifiant : jus concentré de citron, extrait de vanille (0,69 %), gélifiant : pectine de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cheesy chicken & bacon pot pie
D NOVA 4
Beef pot pie
C NOVA 4
MARIE CALLENDERS Comfort Bakes Cheddar And Bacon Potato Bake, 10 OZ
C NOVA 4
Meat lasagna
C NOVA 4
Marie callender's, family size comfort bakes scalloped potatoes in a creamy cheese sauce with ham
C NOVA 4
Chicken pot pies
C NOVA 4
MARIE CALLENDERS Family Size Beef Pot Pie, 37 OZ
C NOVA 4
Chicken corn chowder pot pie
D NOVA 4
Creamy parmesan chicken pot pie
C NOVA 4
POT PIE
C NOVA 4
Chicken pot pie
C NOVA 4
Turkey pot pie
D NOVA 4