Barcode: 3362530005045
Confiture mûre
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit 60%, sucre de canne, pectine.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cranberry, Fruit And Nut Medley
Sainsbury's, Morrisons
D NOVA 3
Morello cherry conserve
Morrisons
D NOVA 4
The Best Fruit, Nuts & Seeds
Morrisons
D NOVA 3
The Best Chunky Mixed Nuts with Marcona Almonds
Morrisons
A NOVA 1
BERRY GRANOLA
Morrisons
C NOVA 3
The Best Strawberries
Morrisons
A NOVA 1
Apple & Cinnamon Crisp
Morrisons
D NOVA 4
The Best Raspberry Conserve
Morrisons
NOVA 4
Super Smooth porridge
Morrisons
A NOVA 1
Mighty malties
Morrisons
A NOVA 4
Nut & seed granola
Morrisons
D NOVA 3
Vitamin D Chestnut Mushrooms
Morrisons
A NOVA 1