Barcode: 3564706684553
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, Mûre, Jus de citron concentré, Gélifiant, Pectine. Préparer ave 50 g de fruits pour 100 g de produit fini.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Auberginen in Adgika 4032549000490 Gebratene Auberginenscheiben in einer scharfen Tomaten-Paprika-Sauce
Dovgan
D
Erdnüsse in Karamell
Dovgan
E NOVA 4
Paprika Geröstet
Cmak, Dovgan
NOVA 3
Faux-Cisse de Thuringe
Veggyness
D NOVA 4
Salzdillgurken
Cмак, Dovgan
C NOVA 3
Vegane KaLeWu
Topas, Veggyness
E NOVA 4
Sonnenblumenkerne, Geröstet
Dovgan
D NOVA 3
Veganer Aufschnitt Toskana Art
Wheaty
D NOVA 4
Kürbiskerne in Schale; geröstet und gesalzen; 300g
E NOVA 3
Kalooteh dates
Al-Zehram
D
Scharfe Merguez 2.0
Wheaty
D NOVA 4
Bokhvete
Dovgan
A NOVA 1