Barcode: 26004891
Confiture myrtille
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
be bio 01
eu agriculture
eu non eu agriculture
nutriscore
ab agriculture biologique
be bio 01agriculture ur non ue
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne*, myrtilles*, gélifiant : pectines, jus de citron concentré* * issus de l'agriculture biologique
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
White bread
no name
C
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1