Barcode: 7613331277480
Confiture myrtille Coop
by Coop
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in italy
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 208.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
myrtilles, sucre, gélifiant (E440), acidifiant (E 330).
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Getrocknete Pfifferkinge Handverlesen
Frihol
A
Walnusskerne
Lihn eine Marke der REFORM KONTOR
A NOVA 1
Wein Beeren Ungeölt
Reform kontor
Spearmint
5 Gum
B
Professional fresh Erdbeere
Wrigleys
NOVA 4
Bananen Chips
Reformhaus
D NOVA 3
Tomaten getrocknet
Frihol
E NOVA 3
Walnuss Kerne
Lihn
A NOVA 1
Korinthen
Reformhaus
D NOVA 1
Hanfsamen
Holo, Reformhaus
A NOVA 1
Datteln Sayer- ohne Stein
Lihn
C NOVA 1
Bio Flohsamenschalen
Doppelherz
NOVA 4