Barcode: 3760036600045
Confiture noix figue
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 255.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 48.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Figue de Corse, sucre de canne roux, noix (3%), jus de citron, pectine de fruit si nécessaire.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Reis - Parboiled Spitzenreis Langkornreis
ja!, Rewe, Riso Scotti
B Eco-Score C
Smooth
Kraft
C NOVA 4 Eco-Score D
Epices pour poulet
Boni Selection, Colruyt
NOVA 4
Penne - Pasta con farina di fagiolo nero e mais
Pasta Natura
A
Haferflocken
Ja
A NOVA 1 Eco-Score A
Medjool dates with pits
California
D NOVA 1
Son d'avoine
La Fourche
NOVA 1
Coconut & Almond Creamer Vanilla
Trader Joe's
C NOVA 4
Nudeln Spaghetti
Jeden Tag, Prodotto
A NOVA 1
Risotto poulet et champignons
Ben's Original
C NOVA 4 Eco-Score C
Fusilli
Alnatura, Alnatura GmbH
B NOVA 1
Paprika Flavour
Lay's
C NOVA 4 Eco-Score A