Barcode: 26029016
Confiture orange
by Confirella
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
low sugar
reduced sugar
30 less sugar
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 165.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 39.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, oranges, eau, gélifiant : pectines, correcteur d'acidité : acide citrique.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pomelo
Cunnington
NOVA 4
Arvejas
Inca
NOVA 3
Moras Enteras Súpercongeladas
Green Life
NOVA 1
Puré de Tomates
Inca
A NOVA 1
jardinera
caracas
NOVA 3
Veggies Arveja y Brocoli
Green Life
NOVA 4
Sense Caramel - Cabrales
La Serenisima
D NOVA 4
Arroz
La Serenisima
C NOVA 4
Medallones de Calabaza, Choclo y semillas de chía
Green Life,Marfrig
A NOVA 4
Medallón lentejas
Green Life
NOVA 4
Pomelo
CBSé, Saborizadas
B NOVA 1
Berries, rosehip, mate ground leaves
B NOVA 4