Barcode: 3250393436420
Confiture Orange Citron
by Paquito
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 168.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 36.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Oranges 44,8%, sucre, citrons 22,9%, gélifiant : pectines, antioxydant: acide ascorbique.
Additives
e300
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seedless fruit spread
D NOVA 4
Fusilli red lentil pasta
A NOVA 1
Fruit spread
D NOVA 4
Chamomile blend herbal tea
NOVA 1
All purpose unbleached wheat flour
A NOVA 1
Chili powder
D NOVA 3
Extra virgin olive oil
C NOVA 2
Chili flake & garlic spice blend
D NOVA 3
Black tea
B NOVA 1
Brown rice pasta fusilli, brown rice
A NOVA 1
Green tea
B NOVA 1
Peanut powder
C NOVA 2