Barcode: 3257980579164
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne, oranges de Corse 35%, eau, jus de citron concentré, pectines, antioxydant: acide ascorbique.
Additives
e300
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Granola Whole Grain Oats, Honey, Raisins & Almonds
Millville
D NOVA 4
Rosemary Infused Extra Virgin Olive Oil
Specially Selected
B NOVA 2
Crunchy Granola Whole Grain
Hillville Granola
C NOVA 4
Keto coconut clusters
Simply Nature
D NOVA 4
Keto Friendly Bagels
L'Oven Fresh
NOVA 4
German style cornichons
Aldi
C NOVA 4
Premium Fig Fruit Spread
Specially Selected
D NOVA 4
Organic Extra Virgin Olive Oil
Simply Nature
B NOVA 2
Strawberry Mint Peach Organic Sparkling Probiotic Drink
VitaLife
C NOVA 3
Garlic infused extra Virgin olive oil
B NOVA 4
Ready to Roast Carrot & Sweet Potato
Specially Selected
B NOVA 3
Ready to Roast Mediterranean Vegetables
Specially Selected
A NOVA 3