Barcode: 6935855703155
Cooling Watermelon Candy
by Evermore
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
no sugar
Categories
Available in
cambodia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sorbitol 97.27%, Menthol 0.20%, Sweeteners (sugar substitute) (Sorbitol, Sucralose), Acidity Regulator (INS 296), Emulsifier (INS 470), Artificial Color (INS 129), Artificial Flavoring
Additives
e129
e296
e420
e470
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cashewkerne geröstet
Penny
Noix du brésil en vrac Bio
Kazidomi
Abricots Secs en vrac Bio
Kasidomi, Kazidomi
D
Vloerbrood wit
Albert Heijn
C NOVA 4
Chips de Bananes en vrac Bio
Kazidomi
E
Noisettes en vrac Bio
Kazidomi
Rote Bete in Scheiben
Penny
A NOVA 3
Nouilles japonaises instantanées saveur curry
Tanoshi
NOVA 4
Humus Natur
Food For Future By Penny
B NOVA 3
Vega frikandelbroodje
Albert Heijn
E NOVA 4
Dattes Deglet Nour en vrac Bio
Kazidomi
NOVA 1
Organic Dino Kid's Pasta
Alb Gold
A NOVA 1