Barcode: 45224713
Coolish Green
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.6 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
砂糖(国内製造)、豆乳(大豆を含む)、 植物油脂、ぶどう糖、粉あめ、果糖、 エンドウたんぱく、ローストシュ ガーシロップ、しょうゆ(小麦を含む)、食塩、食物繊維/乳化剤、 トレ ハロース、香料、pH調整剤、安定剤(増粘多糖類、セルロース、寒天) ●
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e460
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra Crunchy Peanut Butter
Skippy
C NOVA 4
Skippy Peanut Butter Crunchy
Skippy
C NOVA 4
Peanut butter Creamy
Skippy
C NOVA 3
Peanut Butter
Skippy
C NOVA 4
Peanut Butter
SKIPPY
C NOVA 4
Beurre de Cacahuètes Extra-Crunchy
Hormel Foods Corporation, Skippy
C NOVA 3
Extra Smooth
Skippy
C NOVA 4
Extra Crunchy Super Chunk Peanut Butter
Skippy
C NOVA 4
Peanut Butter
Skippy
C NOVA 4
Creamy peanut butter creamy
Skippy
C NOVA 4
Skippy Smooth Peanut Butter
Skippy
D NOVA 4
Skippy, super chunk peanut butter, roasted honey nut
Skippy
C NOVA 4