Barcode: 0767778013181
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 125.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 17.5 g |
| of which sugars | 17.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, milk, cream, sugar, condensed skim milk, nonfat milk solids, stabilizer (locust bean gum, guar gum, xanthan gum, carrageenan), coconut cream, coconut extract.
Allergens
milk
Additives
e407
e410
e412
e415
Related Products in Desserts
Les Entremets, riz au lait caramel
Nova
C NOVA 4
Baskin Robbins, Strawberry N Almonds Soft Serve Parfait, Mini
Baskin Robbins
B
Tergoule normande
les desserts du val de sée
C NOVA 4
crème de marrons
Nova
D NOVA 1
Copa de Chocolate y Nata
Auchan
C NOVA 4
La teurgoule Normande
Les Desserts d'Augustine
C NOVA 4
Coeur de fruit
Mamie Nova
C NOVA 4
La Teurgoule Normande
Les Desserts d'Augustine
C NOVA 4
Chuck E. Cheese, Birthday Party Ice Cream Sandwich
Chuck E. Cheese
C
La Teurgoule Normande
Les Terrines du Val de Sée
C NOVA 4
Riz Au Lait Nature 2X100 GR
Nova
C NOVA 4
Rice pudding
Vrai
C NOVA 3