Barcode: 0628055401193
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 72.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
MODIFIED MILK INGREDIENTS, CREAM, DEXTRIN FIBRE, ORGANIC CANE SUGAR, COCOA, CHOCOLATE CHIPS (SUGAR, CHOCOLATE LIQUOR,DEXTROSE, COCOA BUTTER, SOY LECITHIN, SALT VANILLA EXTRACT), POTATO STARCH, TAPIOCA STARCH, ERYTHRITOL, GLYCERIN, SUNFLOWER LECITHIN, XANTHAN GUM,LOCUST BEAN GUM, GUAR GUM, STEVIA EXTRACT, NATURAL FLAVOUR
Allergens
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
e410
e412
e415
e422
e968
Related Products in Dairies
Comté
JuraFlore
D NOVA 3
Comté
Juraflore
D NOVA 3
Comté juraflore 20 mois d'affinage
JuraFlore
D NOVA 3
Comté
JuraFlore
D NOVA 3
Comté 20 mois d'affinage
JuraFlore
D NOVA 3
Comté
JuraFlore
D NOVA 3
COMTÉ
JuraFlore
D NOVA 3
Comté 20 mois d'affinage
JuraFlore
D NOVA 3
Comté 20 mois
JuraFlore
D NOVA 3
Comté 20 mois d'affinage FORT DES ROUSSES
JuraFlore
D NOVA 3
Comte
Juraflore
D
Comté
Juraflore
D NOVA 3