Barcode: 5000129327373
Coop bacon rashers
by Coop
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 485.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | — |
Ingredients
Maize (24%), Rice Flour (21%), Vegetable Oils (Sunflower, Rapeseed), Bacon Flavour (Rice Flour, Yeast Extract, Salt, Sugar, Wheat Flour, Dextrose, Flavouring, Onion Powder, Turmeric Extract, Colour (Paprika extract)), Colour (Beetroot red)
Additives
e100
e160c
e162
Related Products in Snacks
Football colossal chocolate chip cookie
Stock And Sauce
NOVA 4
Sweet goods iced honey bun
E NOVA 4
Everyday Favorites, Cupcakes
Maplehurst Bakeries Llc
E NOVA 4
Baraboo Candy Company, Mini Cow Pie Candy, Original
Baraboo Candy Company Llc
E NOVA 4
Everyday Favorites, Gold Cupcakes
Maplehurst Bakeries Llc
E NOVA 4
Holiday Merriment, Mini Gold & Chocolate Cupcakes
Maplehurst Bakeries Llc
E NOVA 4
Maplehurst Bakeries, Mini Gold & Chocolate Party Platter Cupcakes
Maplehurst Bakeries Llc
E NOVA 4
Cookies
E NOVA 4
Private selection, salted caramel brownies
Private Selection
E NOVA 4
Football colossal brownie
E NOVA 4
Holiday merriment, mini chocolate cupcakes
Maplehurst Bakeries Llc
E NOVA 4
Chocolate chip, oatmeal cookies
E NOVA 4