Barcode: 7340011353485
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 9.8 g |
| Fiber | 18.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Fullkornsvete 77% (vete: EU), vetekli 14%, Pocker, kornmaltextrakt, salt.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Raisin bran crunchy wheat flakes cereal with raisins
Valu Time, Kingston Marketing Co
D NOVA 4
Vanilla Caramel Non-Dairy Coffee Creamer
Wide Awake Coffee Co
D NOVA 4
French Vanilla Non-Dairy Coffee Creamer
Wide Awake Coffee Co
D NOVA 4
Raisin bran crunchy wheat flakes cereal with raisins
D NOVA 4
Frosted flakes sweetened corn cereal
E NOVA 3
Corn flakes cereal, corn flakes
D NOVA 3
Toasted oats cereal
C NOVA 4
Non-Dairy Coffee Creamer
Wide Awake Coffee
D NOVA 4
Frosted cocoa sweetened corn cereal
E NOVA 4
Hazelnut Non-Dairy Coffee Creamer
Kingston Marketing Co
D NOVA 4
Crisp rice toasted rice cereal
D NOVA 3
Honey puffed wheat sweetened wheat cereal with real honey
E NOVA 4