Barcode: 7340011446958
Coop Lasagne
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
free range
free range eggs
fsc
fsc mix
made with free range eggs
fsc c009279
fsc mixte
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 128.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Vatten, tomatpuré 19%, _durumvete_, semolina, nötkött 10%, krossade tomater 4,2%, morot, lök 3,2%, _mozzarellaost_ 2,8%, modifierad stärkelse, purjolök, _ägg_, _helmjölkspulver_, solrosolja, stärkelse, vetegluten, socker, vitlök, basilika, salt, timjan, oregano, rosmarin, muskotnöt.
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e14xx
Related Products in Meats And Their Products
Premium Cumberland Sausages
The Black Farmer
D NOVA 4
Honey Roast Ham
Bearfields
D NOVA 4
Sliced Cured Ham on the bone
Asda
C NOVA 4
Halal Beef Loaded Potato Wedges
Takul Halal Kitchen
C NOVA 4
Chicken Teriyaki Skewers
Itsu
B NOVA 4
Chicken Tikka Bites
The Gym Kitchen
A NOVA 4
Wiltshire Cured Smoked Back Bacon
The Black Farmer
E NOVA 3
Tasty MINTED LAMB KEBABS GISTTENFREE Deliciou
Asda
D NOVA 4
Finely sliced honey roast dry cured ham
Asda
D NOVA 4
Seasoned lamb grillsteaks
Asda
NOVA 4
CAM SCA THE BLACK FARMER'S Daughter e 12* CUMBERLA
The Black Farmers Daughter
D NOVA 4
Chorizo Carbonara
Zizzi
C NOVA 4