Barcode: 5000129340167
Coop mixed Berry granola
by Coop
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 420.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ingredients Wholegrain Oat Flakes (69%), Sugar Syrup, Palm Oil, Concentrated Cranberry Juice, Honey (2%), Desiccated Coconut, Freeze Dried Fruits (2%) (Blackcurrant, Blueberry, Raspberry), Pumpkin Seeds (2%), Linseed, Sunflower Seeds.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cereal
Lovebird
C NOVA 3
Guava Fruit Bites
Paradise Green
C NOVA 3
Bare Smooth Peanut Butter Spread
Barney Butter
A NOVA 1
Hakata-Style Original Tonkotsu Flavor Ramen
Sapporo Ichiban
E NOVA 4
Original Salty-Sweet Granola
Purely Elizabeth
D NOVA 3
Hawaiian Ola, Sparkling Noni, Pineapple Punch
Dragononi Inc
D NOVA 4
Peanut Butter Spread
Barney Butter
A NOVA 1
The front thief
Frothier
D NOVA 3
Peanut Butter Spread
Barney Butter
C NOVA 3
Honey O's
Lovebird
C NOVA 3
Honey O's
Lovebird
C NOVA 3
Everything Pagels
Bedrock Bakers
C NOVA 3