Barcode: 7613413014569
Coop naturaplan
by 87% Honduras
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
organic
eu organic
fairtrade international
ch bio 006
max havelaar
bourgeon bio suisse
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 652.0 kcal |
| Fat | 57.0 g |
| of which saturated | 35.0 g |
| Carbohydrates | 21.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cacao en pâte (Honduras), beurre de cacao, sucre de canne brut, gousses de vanille.
Related Products in Snacks
Walgreens, Sweet Message Candy, Milk Chocolate
Walgreens Co.
E NOVA 4
Nice!, peanuts, honey mustard
Nice, Walgreens Co.
D NOVA 4
Delish, licorice
Good & Delish
D NOVA 4
Good & delish, soft chewing aussie style licorice, strawberry
Good & Delish, Walgreens Co.
D NOVA 4
Nice!, chocolate bridge mix, milk and dark chocolate
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4
Cookies
Nice, Walgreen Co.
E NOVA 4
Walgreen co., happy spring easter jelly beans
E NOVA 4
Easter egg pops
Walgreens Co.
E NOVA 4
Good & delish, classic style licorice, granny smith green apple
Good & Delish, Walgreens Co.
D NOVA 4
Good & delish, licorice, blueberry acai
Good & Delish, Walgreens Co.
D NOVA 4
Nice!, corn nuggets, ranch
Nice, Walgreens Co.
D NOVA 4
Good & De Lish, Raspberry Swirl Cheesecake
Walgreens Co.
E NOVA 4