Barcode: 7340011497776
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 208.0 kcal |
| Fat | 9.2 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 27.0 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Løk (EU) 57%, hvetemel , solsikkeolje, stivelse ( hvete , mais, tapioka), vann, salt, geleringsmiddel (E 401), dekstrose, sukker, gjær, fortykningsmidler (E 407, E 412), hevemidler (E 450, E 500). Kan inneholde spor av egg, soya, melk, selleri, og sennep.
Allergens
soybeans
Additives
e401
e407
e412
e450
e500
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fresh Food Market Ravioli Pasta
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 3
Cheese ravioli
C NOVA 4
Multi-Grain Bread
Harris-Teeter Inc.
A NOVA 4
Premium 100% Whole Wheat Bread
Harris Teeter
A NOVA 4
Ravioli
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 3
Premium Apple Butter
Ht Traders
D NOVA 3
Goat Cheese & Basil Ravioli
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 3
3 color cheese tortellini
B NOVA 4
Ht traders, permium peach butter, peach
Ht Traders
D NOVA 4
Shredded Wheat Cereal
Harris Teeter
B NOVA 4
Premium White Bread
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
Roasted Butternut Squash Ravioli
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 3