Barcode: 7300156587350
Coop Original Toast
by Coop
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
from sweden
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
_Vetemjöl_ 67%, vatten, jäst, sirap, _vetegluten_, salt, rapsolja, surdegspulver (av _vete_), _vetemalt_.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Riced Cauliflower
Cascadian Farm Organic, Cascadian Farm
A NOVA 1
Premium organic blueberries
A NOVA 1
Renola reinventing granola
Larabar
D NOVA 3
Root Vegetable Hash Browns
Cascadian Farm
A NOVA 1
Fruit nut & seed mix, berry, almonds, sunflower seeds, dried blueberries
Larabar
D NOVA 3
Cscdn Farm Org Straight Cut French Fries
Cascadian farm organic
B NOVA 1
Grain free granola
Larabar
D NOVA 1
Organic Cherries
Cascadian Farm
A NOVA 1
Organic granola
Cascadian Farm, Small Planet Foods Inc.
D NOVA 4
Organic vanilla chia crunch
Cascadian farm
C NOVA 4
Organic Wild Blueberries
Cascadian Farm
A NOVA 1
Organic Buzz Crunch Honey Almond Cereal
Cascadian Farm, Small Planet Foods Inc.
C NOVA 4