Barcode: 7340011445487
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 193.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 27.0 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Botten (_vetemjöl_, vatten, rapsolja, jäst, salt, dextros), tomatpuré 20 %, _mozzarella ost_ 16 %, skinka sammanfogade bitar av kött 12 % (griskött, salt, dextros, socker, antioxidationsmedel (E 301, E 392), konserveringsmedel (E 250)), ananas 11 % (ananas, socker), socker, kryddörter (bl. a. oregano, mejram), vitlök, peppar.
Allergens
gluten
Mozzarella ost
Additives
e250
e301
e392
Related Products in Meats And Their Products
Regular sliced bacon
E NOVA 3
Ground turkey
A NOVA 4
Food lion, sliced bacon, maple
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Hickory-smoked original bar-b-q pork ribs with sauce, hickory-smoked
C NOVA 4
Italian-style pepperoni
E NOVA 4
100% pure beef sandwich steak
D NOVA 1
Beef Stew
Food Lion
C NOVA 4
Thick sliced bacon
E NOVA 3
Ground Turkey
FOOD LION
A NOVA 4
Seasoned pork tenderloin
A NOVA 4
Sweet potato patties
C NOVA 4
Thin Deli-Sliced Rotisserie Chicken
Food Lion
D NOVA 4