Barcode: 7340011459934
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 208.0 kcal |
| Fat | 5.8 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 28.0 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Botten (_vetemjöl_, vatten, rapsolja, jäst, salt, dextros), tomatpuré 20%, _mozzarella_ _ost_ 12%, kokt oxkött (kött) 9%, majs 3%, röd paprika 3%, rödlök 3%, inlagda jalapeños 1% (jalapeños, vatten, vinäger, salt), rapsolja, salt, kryddor, _vetemjöl_, _vetestärkelse_, potatisstärkelse, socker, dextros, kryddörter, vitlök, palsternacka, solrosolja.
Allergens
gluten
milk
Related Products in Meats And Their Products
Seasoned thin sliced beef
E NOVA 4
Honey smoked fully cooked thin sliced turkey, honey smoked
E NOVA 4
Seasoned thin sliced corned beef
E NOVA 4
Original bratwurst
E NOVA 4
Smoked thin sliced chicken
D NOVA 4
Smoked thin sliced turkey
D NOVA 4
Honey smoked fully cooked thin sliced ham, honey smoked
E NOVA 4
Smoked thin sliced ham with natural juices
D NOVA 4
100% pure 80% lean / 20% fat beef burgers, beef
Topco Associates Inc.
C NOVA 1
Oven roasted cured chicken breast
D NOVA 4
100% pure 80% lean / 20% fat beef burgers, beef
Topco Associates Inc.
C NOVA 1
Smoked thin sliced pastrami
E NOVA 4