Barcode: 7300156505774
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 120.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Potatis 70 %, _grädde_ 19 %, vatten, modifierad stärkelse (potatis), salt, vitlökspulver, vitpeppar.
Allergens
milk
Additives
e14xx
Related Products in Meals
Nouilles cuisinées saveur poulet
U
E NOVA 4
Veganer Linseneintopf
Bio
B NOVA 4
High protein
Carrefour
B NOVA 4 Eco-Score E
Bacon & Spinach Frittatas
Jimmy Dean DELIGHTS FRITTATAS
D NOVA 4
Feuilletés jambon & emmental
Lidl
D NOVA 4 Eco-Score D
Ready2Heat Hähnchen Mediterran Mit Pasta Und Gemüse
Rewe Beste Wahl
B NOVA 4
CHOCOLATE FLAVOUR
Slimfast
NOVA 4 Eco-Score B
Bœuf bourguignon
Thiriet
B NOVA 4
Chicken Sieuw Mai
Delico Dim Sum
B NOVA 4
Tortelloni ricotta e spinaci
Scoiattolo
C NOVA 4
Tarte chèvre et épinards 350g
U
D NOVA 4 Eco-Score D
Mambo Italiano Italian Combination Pizza
Screamin' Sicilian
D NOVA 4