Barcode: 7340011404811
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 225.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 12.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Mozzarellaost (pastöriserad _komjölk_, salt, surhetsreglerande medel (E 330), mikrobiellt ystenzym), saltlake (vatten, salt).
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Dairies
Beaufort été
Monoprix Gourmet
D NOVA 3
Beaufort été
Monoprix Gourmet
D NOVA 3
Gouda jeune
Delhaize
D NOVA 3
Tomme de savoie IGP
Pochat et fils
D NOVA 3
Tomme de chèvre
Monoprix
D NOVA 4
Beaufort été
Monoprix Gourmet
D NOVA 3
Beaufort été
Monoprix gourmet
D NOVA 3
Queso oveja con romero y tomillo
D NOVA 4
Queso cabra con pimentón
D NOVA 4
Beaufort été
Monoprix Gourmet
D NOVA 3
Tomme de chèvre
D NOVA 3
Tomme de chèvre
D NOVA 4