Barcode: 7616500270978
Copeaux de chocolat
by Patissier
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable farming
utz certified
utz certified cocoa
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 519.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre, pâte de cacao, beurre de cacao, émulsifiant: lécithine de soja, arôme naturel. Peut contenir du lait, des noisettes, des amandes et des traces d'autres fruits à coque (noix).
Additives
e322
e322i
Related Products
Organic Unbleached All Purpose White Flour
Arrowhead Mills
A NOVA 1
Organic steel cut oats
Arrowhead Mills, The Hain Celestial Group Inc.
A NOVA 1
Arrowhead mills, organic brown rice flour
Arrowhead Mills
A NOVA 1
Arrowhead mills, organic buckwheat flour
Arrowhead Mills
A NOVA 1
Puffed Wheat
Arrowhead Mills
A NOVA 1
Organic Sesame Tahini
Arrowhead Mills
Puffed Corn Cereal
Arrowhead Mills
A NOVA 1
Organic Steel Cut Oats Gluten Free
Arrowhead Mills
A NOVA 1
Arrowhead mills, organic stuffing savory herb with sage,thyme & roemary
Arrowhead Mills, The Hain Celestial Group Inc.
D NOVA 3
Puffed Millet
Arrowhead Mills
A NOVA 1