Barcode: 8435173007112
Copos 4 Cereales
by veritas
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
catalan council of organic production
es eco 019 ct
green dot
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 334.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 13.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
copos de _avena_ integral 25%, copos de _trigo_ integral* 25%, copos de _cebada_ integral* 25%, copos de _centeno_ integral* 25%. (*) De agricultura ecológica
Allergens
gluten
avena
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Juice From Concentrate
First Street
B NOVA 3
Pineapple tidbits in pineapple juice
A NOVA 1
Crushed pineapple in pineapple juice
A NOVA 1
Cut pineapple in pineapple juice
A NOVA 1
Pineapple chunks in pineapple juice
A NOVA 1
Sliced pineapple
A NOVA 1
100% Pineapple Juice
E NOVA 1
Cranberry juice drink from concentrate
E NOVA 4
Apple juice drink from concentrate
E NOVA 4
Lemon Juice From Concentrate
First Street
B NOVA 3
100% Apple Juice
E NOVA 1
Cranberry Juice Cocktail
First Street
E NOVA 4