Barcode: 0444043007754
Copos de avena integral
by Veritas
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 5.7 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
COpos de avena. De agricultura ecológica. Puede contener soja, frutos de cáscara y granos Betacaroteno
Additives
e160a
e160ai
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
California-style blend
Whole Foods Market
A NOVA 1
Gluten free plain bagels
365
C NOVA 4
Oat milk
Whole Foods Market
C NOVA 4
Multigrain & Seed Sandwich Bread with Sprouted Whole Wheat
365 Whole Foods Market
A NOVA 3
Gluten-free White Bread
Whole Foods Market
C NOVA 4
Organic Brown Teff, 8.8 oz
365, Whole Foods
B
Organic Amaranth
365
A NOVA 1
Organic Bread Flour
Whole Foods Market
A NOVA 1
Crushed tomatoes
Whole Foods Market
A NOVA 1
cauliflower gluten free gnocchi
Whole Foods, Whole Foods Market
C NOVA 4
Organic Yellow Lentil & Brown Rice Lasagna, 8.8 oz
Whole Foods Market
A
Gluten-Free Multigrain Sandwich Bread
Whole Foods Market
B NOVA 4