Barcode: 8421691768642
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 78.2 g |
| of which sugars | 25.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Harina de maíz, Azúcar, Harina de arroz, Cacao en polvo, jarabe de glucosa y sal. puede contener trazas de leche y frutos de cáscara
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Erdnüsse, trockengeröstet pikant
Aldi, Farmer, The Snack & Nut Company
D NOVA 4 Eco-Score E
Bio Mohn-Zwetschke
Verival
A NOVA 4 Eco-Score B
Dinkel-Grieß
Schapfenmühle
A NOVA 1
dairy-free protein shake
OWYN
NOVA 4 Eco-Score B
Creamy Almond Butter
Trader Joe's
A NOVA 2
Die Feine Himbeere
Julius Meinl
D NOVA 4 Eco-Score C
Knusper Schoko&Keks Kakao
Kölln
C NOVA 4 Eco-Score D
Sweet Envy
Rainer Fruit
NOVA 1
Natural Triple Berry Blend
Member's Mark
A NOVA 1
Colmans Apple Sauce
Colman's
C NOVA 4
Spalmabile vegetale
Verde amore
D NOVA 4 Eco-Score A
Tornillo
La Moderna
A NOVA 1