Barcode: 7779604011059
Copos de Maíz
by San Gabriel
Processing
NOVA 4
Labels
enriched with minerals
enriched with vitamins
hecho en bolivia
Categories
Available in
bolivia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Harina de maíz, azúcar, sal yodada y fluorada, extracto de malta, antioxidantes (lecitina de soya).
Allergens
gluten
soybeans
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Goji berry
Roo'Bar
C NOVA 3
Ориз Екстра
Natura
C NOVA 1
Бял боб класик
Natura
A NOVA 1
Био Какаово Масло
dragon superfoods
E NOVA 2
Сусамка
A NOVA 4
Хумус по манастирски
Natura, So easy, Mom's kitchen
NOVA 3
Дългозърнест бланширан ориз
Metro chef
C NOVA 1
Пелети
NOVA 4
Био тофу с подправки
Soyavit
C NOVA 3
Био бял ориз Басмати
Био Класа
B NOVA 1
Био брашно от коноп
Dragon superfoods
A
Schwarze Sonnenblumensamen extra gesalzen
Heybe
D NOVA 3