Barcode: 0041331013734
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 8.0 g |
Ingredients
Capers, water, salt and acetic acid.
Additives
e260
Related Products in Salted Snacks
Hosoda Bros. Inc., Boiled Bamboo Shoot
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 1
Pasteurized cucumbers
C NOVA 3
Grape Leaves
Vg Commerce
C NOVA 3
Salted turnip stripped in dressih sauce
Fu Chi Foods Co. Ltd.
B NOVA 3
Hwa Nan Food, Strip Cucumber With Perilla
Hwa Nan Food Industrial Co. Ltd.
D NOVA 3
Kc Central Trading Co., Pickled Radish
Kc Central Trading Co.
E NOVA 4
Minato, preserved shallot
Minato
D NOVA 4
Kedainiu
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Pickle vegetables
Shin-Shin Foods Co. Ltd.
E NOVA 4
Kweichow, spicy convenient dish
Kweichow
E NOVA 3
Hosoda Bros. Inc., Boiled Flowering Fern
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 4
Whole Pickled Tomatoes
Kedainiu Konservai
C NOVA 3