Barcode: 0011225129889
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.4 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 8.9 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Pork shoulder butt, salt, less than 2% of: dextrose, spices, sodium erythorbate, garlic, lactic acid starter culture, sodium nitrite.
Additives
e250
e316
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Meats And Their Products
Aalrauchschinken
K-Classic
D NOVA 4
Bierwurst
Kaufland
E NOVA 4
Delikatess Mini-Kabanossi mit Emmentaler
K-CLASSIC
E NOVA 4
Paprika schinkenwurst
K-Classic
E NOVA 4
Geflügel Mortadella
K-Classic, Kaufland
D NOVA 4
Feine Leberwurst
Kaufland Classic
E NOVA 4
Feine Leberwurst
K-Classic
E NOVA 4
Leberwurst fein
Kaufland
E NOVA 4
Delikatess Schinken Fleischwurst, halbe Packung
Kaufland
E NOVA 4
Лебервуст едросмлян
K Classic
E NOVA 4
Delikatess Schinkenwurst
K classic
E NOVA 4
Delikatess Mini-Wiener
E NOVA 4