Barcode: 8002974024046
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 8.4 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 26.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
viande de porc, sel dextrose, épices, antioxydant (ascorbate de sodium), conservateur (nitrite de sodium, nitrate de potassium)
Additives
e250
e252
e301
Related Products in Meats And Their Products
Honey roast wafer thin british ham slices
Sainsbury's,Taste the difference
D NOVA 3
Make It Italian Pork Sausage
Taverrite's
D NOVA 3
Ham slices air dried with Cornish sea salt
Sainsbury's
A NOVA 3
Pork italian sausage
E NOVA 3
Roast topside of british beef
Sainsbury's
C NOVA 3
Osk Smoked Wafer Thin British Ham Slices
Alteza
D NOVA 3
British Chicken Drumsticks
Sainsbury's,by sainsbury's
A
Grass fed ground beef
C NOVA 1
CHICKEN TIKKA MASALA WITH RICE
Sainsbury's
B NOVA 4
Taste the Difference Pastrami Beef Slices
Sainsbury's
C
Dry Cured Bacon
Fletcher's
NOVA 3
Neilly's, global cuisine, chicken stew & rice, caribbean style
Neilly's
B NOVA 4