Barcode: 26055909
Coppa
by Le Flutiau
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 6.1 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 28.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
Échine de porc (origine UE),sel, dextrose, sirop de glucose, arômes, épices, sucre, antioxydants: acide ascorbique - sorbate de sodium - érythorbate de sodium, conservateurs: lactate de sodium - acétate de sodium - nitrate de potassium - nitrite de sodium, ferments,
Allergens
milk
soybeans
Additives
e201
e250
e252
e262
e262i
e300
e316
e325
Related Products in Meats And Their Products
Country style all natural pork sausage, country style
E NOVA 3
Jones dairy farm, golden brown, maple sausage links
Jones Dairy Farm
E NOVA 4
Sausage & rice links
Jones Dairy Farm
NOVA 3
Ham Slices With Natural Juices
Jones Dairy Farm
NOVA 4
All Natural Pork Sausage
Jones
E NOVA 3
Golden Brown All Natural Chicken Sausage
Jones Dairy Farm
NOVA 4
Pork chorizo patties
NOVA 4
Jones dairy farms, sliced liverwurst with bacon added, braunschweiger
Jones Dairy Farms
NOVA 3
All natural hickory smoked uncured ham slices, hickory smoked
C NOVA 3
All natural hickory smoked uncured 2 ham steaks, hickory smoked
C NOVA 3
Pork Sausage
Jones Dairy Farm
E NOVA 3
Breakfast Ham Slices With Natural Juices
Jones Dairy Farm
D NOVA 4