Barcode: 3034910062800
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 261.0 kcal |
| Fat | 16.3 g |
| of which saturated | 5.6 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 28.0 g |
| Salt | 4.8 g |
Ingredients
Echine de porc (origine France), sel, dextrose, LACTOSE, saccharose, ail, conservateurs: nitrate de potassium et nitrite de sodium, antioxydant: ascorbate de sodium.
Additives
e250
e252
e301
Related Products in Meats And Their Products
Fresh ground pork
C NOVA 4
Uncured beef jumbo franks
E NOVA 4
Uncured Beef Franks
Open Nature
E NOVA 4
Fresh ground chicken
Open nature
A NOVA 4
Uncured Diced Ham
Open nature
D NOVA 3
Uncured beef cocktail franks
E NOVA 4
Uncured boneless honey ham steak
D NOVA 4
Organic plant based burger patties
C NOVA 4
Uncured hard salami
E NOVA 4
Homestyle turkey meatballs
B NOVA 4
Uncured beef franks
Open Nature
E NOVA 3
Uncured boneless ham steak
Open Nature, Glencourt Inc.
C NOVA 3