Barcode: 3263859541828
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 298.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 8.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.1 g |
| Salt | 4.4 g |
Ingredients
Echine de porc - sel - dextrose - arômes - antioxydant : ascorbate de sodium - conservateurs: nitrate de potassium et nitrite de sodium.
Additives
e250
e252
e301
Related Products in Meats And Their Products
Premium angus beef pub-style patties
D NOVA 4
Premium Angus Beef Pub-Style Patties
Stockman & Dakota
D NOVA 4
CHICKEN & MASHED POTATOES
Mountain House
E NOVA 4
Classic franks
E NOVA 4
Premium angus beef pub-style burgers
C NOVA 1
Shaved smoked, chopped, pressed
E NOVA 4
Shaved honey ham with natural juices
E NOVA 4
Skinless bun-length classic franks
E NOVA 4
Shaved oven roasted turkey
D NOVA 4
Premium pub-style angus beef patties
Stockman & Dakota
E NOVA 4
Bacon
E NOVA 3
Farm Fresh, Boneless Skinless Chicken Breasts
Supervalu Inc.
A NOVA 3